VADUGUNS

 
Apbalvojums "Laiks Ziedonim" 2018. gadā tiks pasniegts piecās nominācijās:
 
Apbalvojums Zinātnē „Taureņu uzbrukums” tiks pasniegts zinātniekam ar doktora grādu, kurš ir vaduguns - viņš zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem.
Vizionāri: Jānis Holšteins-Upmanis, Vjačeslavs Kaščejevs (2014. gada laureāts), Agrita Kiopa, Māris Saukāns, Egils Stalidzāns (2016. gada laureāts), Rolands Lappuķe, Kārlis Agris Gross (2017. gada laureāts).
 
Apbalvojums Novadpētniecībā „Kedas”
Nominācijā „Kedas” aicinām pieteikt dažādu radošo profesiju pārstāvjus. Tie ir cilvēki ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu, ar kādu zīmīgu un jau paveiktu darbu, kas pelnījis sabiedrības uzmanību un jau tagad ir uzskatāms par ieguldījumu Latvijas attīstībā un nākotnē. 
Ar radošajām profesijām tiek saprastas gan radošās profesijas mākslā (mūzika, teātris, glezniecība u.tml.), gan arī radošās industrijas jomās (arhitektūra, interjers, lietu dizains u.tml.).
Vizionāri: Varis Auziņš (2015. gada laureāts), Aldis Austers, Jevgēņija Butņicka, Renārs Kaupers, Ilze Jurkāne, Andris Slišāns (2014. gada laureāts), Rūta Šmite.
 
Apbalvojums Tautsaimniecībā „Zemi es mācos”
Nominācijā „Zemi es mācos” apbalvojums 2018. gadā cildinās Latvijas cilvēkus - gudrības tālākteicējus – meistarus, amatniekus, biznesa eņģeļus, kuri nodod tālāk savas zināšanas un prasmes.
Vizionāri: Laila Līduma, Aigars Rostovskis, Ēriks Hānbergs, Daina Bruņiniece, Baiba Mikāla, Jānis Nīmanis (2014. gada laureāts), Aldis Gulbis, Ieva Ernštreite, Ants Grende, Daiga Bērziņa, Kristaps Rikāns (2017. gada laureāts).
 
Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers”
Nominācijā “Rabarbers” 2018. gadāNominācijai "Rabarbers" šogad aicinām pieteikties cilvēku - bāka!, kas rāda gaismu un parāda virzienu. Balstoties uz "Laiks Ziedonim" vērtībām, meklējam cilvēku, kurš rada jauniešos interesi, nostiprina stāju, iekur degsmi un rada jaunos rabarberus. 
Vizionāri: Maija Jaunzeme, Ilga Reizniece, Mārtiņš Martinsons, Līga Rudzīte, Jānis Skutelis, Valters Dakša (2015. gada laureāts), Andris Jenerts (2016. gada laureāts), Jana Kolbina (2017. gada laureāte), Dace Zariņa.
 
Apbalvojums nominācijā Dzīve literatūrā “Bize”
Nominācijā “Bize” 2018. gadā meklēs savdabīgākos, aizrautīgākos un izteiksmīgākos stāstniekus, kas ar saviem stāstiem iedzīvina un valodā uztur savam novadam, pagastam, tieši tai vietai un videi raksturīgo. Kur senvārdi, vietvārdi, dialekti, izloksnes un intonācijas ir kā greznas rotas, kas mirdz pie ikdienas valodas bieži vien pieticīgā svārka.  
Vizionāri: Līga Blaua, Aivars Berķis, Māra Zālīte, Ieva Kolmane, Inese Zandere (2015. gada laureāte), Aija Melle, Daiga Zirnīte (2016. gada laureāte), Laima Liepiņa (2017. gada laureāte), Jolanta Borīte, Ināra Kehre. 
 
 
Pieteikties vai tikt pieteikts var indivīds vai cilvēku grupa, kas ar izciliem sasniegumiem darbojas attiecīgajā nozarē un atbilst Apbalvojuma vērtībām.
 
Pieteikšanās no 2018. gada 6. janvāra līdz 23. februāra plkst.17.00 (Rīgas laiks).